International Film Festival Rotterdam 2012


25 januari 2012 t/m 5 februari 2012 | De 41ste editie van het International Film Festival Rotterdam vindt plaats van 25 januari 2012 tot en met 5 februari 2012. Informatie over het programma maakt het IFFR in de loop van de komende maanden bekend. Het volledige programma wordt op 19 januari 2012 gepubliceerd in de Volkskrantbijlage en op de website van het IFFR.

Het festival zal op woensdag 25 januari openen met het Franse 38 témoins van Lucas Belvaux en sluit op zaterdag 4 februari af met The Hunter van de Australische filmmaker Daniel Nettheim.

38 témoins is een film die, zo stelt festivaldirecteur Rutger Wolfson in een persbericht, 'de complexiteit van het leven in prachtige filmkunst weet te vangen.' De film draait om de gevolgen van een brute moord in Le Havre, waar volgens politieonderzoek maar liefst 38 mensen getuige van zijn geweest. Opvallend genoeg zijn beide films boekverfilmingen: 38 témoins werd gebaseerd op 'Est-ce ainsi que les femmes meurent?' van Didier Decoin; The Hunter op de gelijknamige debuutroman van Julia Leigh.

Ook opvallend: de openingsfilm is niet geselecteerd voor de Tiger Competitie, die zich richt op eerste en tweede films en in het kader van de programmasectie Bright Future, waarin het werk van aanstormende filmmakers centraal staat. Het is voor het eerst sinds 2006 (toen Heart, Beating in the Dark van Nagasaki Shunichi, dat jaar Filmmaker in Focus, het festival opende) dat de openingsfilm niet uit de sectie Bright Future afkomstig is, en het festival voor zijn opening dus kiest voor een meer gevestigde maker.

Kijk voor meer informatie op www.filmfestivalrotterdam.com

 

 

Lokatie: 
Meerdere locaties
Plaatsnaam: 
Rotterdam

Vragen over Filmeducatie?

Heeft u een vraag over de website of over filmeducatie? Kijk dan op onze pagina met veelgestelde vragen.

Webshop
geen producten

Tip van de maand!

Filmjuwelen: Beginjaren film (VO)

Lespakket met dvd/vhs,
 € 29,95
Agenda
mei 2012
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Aanbieding: Boek en Film

De ‘Boek en Film’-reeks bestaat 10 jaar!
Om deze succesvolle lesmethode over literatuurverfilmingen te vieren bied EYE Film Instituut Nederland het ’10 jaar Boek en Film pakket’ aan.

Voor meer informatie en bestellen klik hier.

Nieuwsbrief