100 jaar western

Silverado (Lawrence Kasdan, VS 1985)
Silverado (Lawrence Kasdan, VS 1985)

De Western film vierde in 2003 haar 100ste verjaardag. Speciaal voor het VMBO heeft EYE daarom haar archieven doorgespit en een educatietraject samengesteld bestaande uit een lesbrief en een filmvoorstelling in EYE

Western heeft zich over de jaren heen ontwikkeld als een van de meest herkenbare filmgenres aller tijden. Met het lestraject wordt niet alleen aan de western zelf aandacht besteed maar komt ook aan bod hoe elementen van de western in vele andere genres terug te vinden zijn. 
  
Materiaal
In de lesbrief wordt ingegaan op de kenmerken van het Western genre aan de hand van advertenties over Westerns, recensies en filmaffiches. Zo leren leerlingen over de vaste ingrediënten van het Western genre, de introductie van de held en de bijzondere rol die muziek en landschap spelen in deze films. De leerlingen kunnen met het materiaal onder meer zelf optreden als casting medewerker. Zij mogen kiezen wie zij het liefste als de "goede" en wie zij het liefste als de “slechterik” in een film zouden zien.  Zo worden verschillende "looks" van cowboys naast elkaar geplaatst. Deze opdrachten kunnen voorafgaand aan het filmbezoek behandeld worden zodat de leerlingen goed voorbereid de film kunnen bekijken.

De film die vertoond zal worden is Silverado uit 1985. Deze film heeft een echte All Star cast met Kevin Kline, Scott Glen, Danny Glover, Kevin Costner, John Cleese, Rosanna Arguette en Jeff Goldblum. Deze film heeft 4 hoofdpersonen die allen een eigen verhaal hebben.

Kosten
De kosten bedragen €5,75 per leerling met een minimum van 30 leerlingen per voorstelling. Dit is inclusief lesbrief en filmvoorstelling.


Klik hier om ‘100 jaar western’ te boeken.

Lokatie: 
Amsterdam

Periode:
september - december 2012

Vragen over Filmeducatie?

Heeft u een vraag over de website of over filmeducatie? Kijk dan op onze pagina met veelgestelde vragen.

Webshop
geen producten

Tip van de maand!

Filmjuwelen: Fietsen

Lespakket met dvd/vhs,
 € 24,95
Boek en Film 10 jaar!

Middelbare scholieren lezen het liefst een verfilmd boek. Dat blijkt uit een enquete van scholieren.com. Vooral titels zoals Twilight en Harry Potter zijn erg populair onder jongeren.

Wil u uw leerlingen ook inspireren met boekverfilmingen? EYE Film Instituut Nederland brengt in februari 2012 het lespakket '10 Jaar Boek en film' uit. Dit pakket bestaat uit het lesmateriaal 'Boek en film: de introductie', het lesmateriaal plus dvd van de film 'Pizzamafia', en het lesmateriaal 'Boek en film: Kruistocht in Spijkerbroek'. Het materiaal is vanaf begin februari te bestellen op filmeducatie.nl

Nieuwsbrief